CSR – Społeczna odpowiedzialność biznesu

Od początku swej działalności nasza spółka sumiennie realizowała założenia biznesu odpowiedzialnego społecznie, mając świadomość, że tylko taka postawa pozwoli zdobyć i utrzymać zaufanie klientów, pracowników i lokalnej społeczności. Przez niespełna 30 lat istnienia, wdrożono wiele inwestycji, które przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy w  zakładzie, a także w dużym stopniu zmniejszyły jego oddziaływanie na otaczającą nas przyrodę.

Najważniejszą z wprowadzonych zmian była automatyzacja i hermetyzacja linii produkcyjnych, która z jednej strony poprawiła komfort pracy, zaś z drugiej obniżyła znacznie ilość emitowanych do atmosfery węglowodorów i pyłów oraz ograniczyła kontakt pracowników z substancjami chemicznymi.

Funkcjonująca w firmie polityka środowiskowa nakłada na wszystkich zatrudnionych obowiązek dbałości o środowisko w ramach wykonywania swych codziennych obowiązków. Realizujemy jej założenia poprzez oszczędność wody, energii i właściwe zarządzanie odpadami. Wszelkie zanieczyszczenia poprodukcyjne są przez nas wykorzystywane ponownie, w procesach macierzystych lub przekazywane do odzysku i recyklingu. Dzięki  własnej mechaniczno – chemicznej oczyszczalni ścieków możemy wyeliminować trudno biodegradowalny ściek przemysłowy.

Nasza spółka od wielu lat angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspomagając różne inicjatywy, głównie o charakterze  dobroczynnym. Finansowym wsparciem otaczamy fundacje pomocy dzieciom, szkoły, domy pomocy społecznej, domy dziecka i schroniska dla zwierząt, na terenie naszego województwa.

Staramy się również promować nasz region poprzez sport. Wiele lat byliśmy strategicznym sponsorem jednej z najbardziej uzdolnionych drużyn baseballowych w naszym kraju – Dęby Osielsko, a obecnie pomagamy w osiąganiu zamierzonych celów lokalnej młodzieżowej drużynie piłki nożnej. Nasz zakład stwarza także możliwość zatrudnienia osób niepełnosprawnych przez przystosowanie stanowisk pracy do ich potrzeb.

Podstawowym celem naszej działalności jest zagwarantowanie naszym partnerom najwyższej jakości wyrobów i świadczonych  usług.

ISO

W naszej codziennej działalności wiele uwagi poświęcamy podnoszeniu jakości wyrobów i usług, ochronie środowiska i bezpieczeństwu pracy. Dowodem na to są wdrożone od 1999 roku i utrzymywane do dzisiejszego dnia systemy zarządzania jakością i środowiskiem oraz zadeklarowane i realizowane polityki w zakresie jakości, środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, projektujemy wyroby, charakteryzujące się powtarzalnymi, możliwie najwyższymi standardami jakości. Z dużą starannością kontrolujemy każdy etap procesu produkcyjnego, od doboru surowców, poprzez stałą kontrolę parametrów technicznych, aż do etapu konfekcjonowania i magazynowania.

W naszym przedsiębiorstwie obowiązują standardy pracy wyznaczone przez procedury wewnętrzne. Zapewniamy w ten sposób m.in. profesjonalną obsługę klientów, pełną identyfikowalność wyrobów oraz terminowość dostaw.

W ramach doskonalenia systemów, każdego roku wdrażamy kilka nowych inwestycji i usprawnień organizacyjnych, których celem jest podniesienie standardów pracy i jakości wyrobów oraz ograniczenie wpływu naszej działalności na środowisko.

Zdobyte certyfikaty potwierdzają naszą wiedzę i doświadczenie w obszarze zarządzania jakością i środowiskiem, a także stanowią dowód funkcjonowania w oparciu o normy PN-EN ISO 9001:2008 i PN-EN ISO 14001:2004. Są one dla nas ważne, choć tak naprawdę najwyższą wartością jest zaufanie naszych klientów.

Deklaracja Zarządu Spółki w sprawie polityki jakości

Deklaracja Zarządu Spółki w sprawie polityki środowiskowej

Innowacyjne podejście, wiedza i doświadczenie sprawiły, że firma jest znana w całym kraju za sprawą czterech głównych marek: Aplause, Ekoral, Ekolak i Superprofi.

HISTORIA

Spółka Hirsch-Pol powstała w 1981r., w Osielsku koło Bydgoszczy, jako mały zakład produkcyjny zatrudniający kilka osób.

Początkowo jej działalność skupiała się głównie na wytwarzaniu ekologicznych farb wodorozcieńczalnych dla rynku lokalnego. Innowacyjne podejście, wiedza i doświadczenie pracowników sprawiły, że asortyment wyrobów zaczął się stopniowo poszerzać o farby rozpuszczalnikowe, masy szpachlowe, masy hydroizolacyjne, systemy dociepleń i inne. Kilka lat później firma była znana już nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale w całym kraju za sprawą trzech głównych marek: Aplause, Ekoral i Superprofi.

Wkrótce do naszej oferty dołączyły zestawy edukacyjne Pablo i Family Art. Zaczęliśmy produkować je z myślą o tych, którzy chcą rozwijać zdolności artystyczne i pobudzać kreatywność, spędzając przy tym miło czas. W skład zestawów wchodzą przybory niezbędne do wykonania żelowych witrażyków, figurek odlewanych z gipsu, świeczek dekoracyjnych i innych ozdób, oraz ciekawe pomysły i porady.

Obecnie jesteśmy nowoczesnym, dobrze prosperującym zakładem przemysłowym, zaopatrującym w nasze wyroby zarówno europejskich jak i azjatyckich konsumentów. To co nas wyróżnia na tle innych producentów artykułów dekoracyjnych i DIY dla branży budowlanej, to znaczny udział Private Label w naszej ofercie. Naszym klientom świadczymy pełen wachlarz usług w tym zakresie, począwszy od projektu wyrobu, poprzez specjalistyczne badania, przygotowanie graficzne etykiet, kończąc na produkcji i dostarczeniu towaru do sklepów. Dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i wysokiej jakości aparaturze kontrolno-pomiarowej, mamy możliwość realizacji w krótkim czasie dużych i złożonych zamówień.

Zaufało nam już wielu klientów indywidualnych, hurtowników i duże sieci handlowe. Mamy nadzieję, że ta strona internetowa pozwoli przybliżyć nasz asortyment również tym z Państwa, którzy nie słyszeli o nas wcześniej i zachęci do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Zapraszamy do współpracy!

Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą zrealizować wszystkie Państwa plany rozwojowe.